بهترین سرم رتینول

بهترین سرم رتینول

ویتامین A بعنوان رتینول یکی از قوی ترین مواد برای درمان علائم پیری، درمان چین و چروک، بهبود رنگ و ناهمواری پوست تجویز می شود. تحقیقات نشان می دهد رتینول برای درمان منافذ بزرگ پوست نیز موثر است.

چگونه بهترین محصول رتینول را انتخاب کنیم؟

سرم های رتینول در انواع مختلف با غلظت های متفاوت تولید می شود که تشخیص کدام نوع ممکن است برای شما دشوار باشد. چند فاکتور مهم وجود دارد که می تواند به راحتی شما را به انتخاب سرم رتینول کمک کند.

رتینول چطور کار می کند؟

رتینول با تنظیم تولید چربی پوست، تحریک کلاژن سازی و افزایش گردش سلولی در پوست عمل می کند. رتینول همچنین باعث تقسیم سریع سلول های پوست می شود که باعث ایجاد سلول های جوان می شود. با افزایش سن، تولید کلاژن و الاستین پوست کند می شود و همین باعث ایجاد علائم پیری پوست مانند چین و چروک، لک های آفتاب و سایر آسیب های پوستی می شود. این موارد را محصولات حاوی رتینول می تواند رفع و پیشگیری کند.

انتخاب سرم رتینول براساس نوع پوست

اول از همه شما باید نوع پوست خود را شناسایی کنید. پوست در چهار حالت معمولی، خشک، چرب و مختلط است. بنابراین سرم رتینول را براساس بافت پوست انتخاب کنید. کرم های رتینول غلیظ تر معمولا برای پوست های خشک مناسب است. نوع با غلظت کمتر برای پوست های معمولی تا مختلط مناسب است. سرم های رتینول با غلظت کمتر برای انواع پوست مناسب است.

برای درمان چین و چروک و لیفت صورت چه سرم رتینولی مناسب است

اگر شما دنبال درمان علائم پیری با استفاده از سرم های رتینول هستید، می توانید از غلظت های کمتر استفاده کنید. با انتخاب یک محصول رتینول با بافت سازگار پوستتان شروع کنید و از استفاده محصولات با غلظت بالا پرهیز کنید.

فواید کرم و سرم رتینول

از آنجایی که محصولات حاوی رتینول باعث افزایش گردش سلولی پوست می شود برای صاف و درخشان کردن پوست موثر است. رتینول حاوی رتینوئیدهای موضعی می تواند باعث نفوذ مواد فعال سایر کرم های درمانی شود.

کرم های رتینول می تواند با خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش دهد همچنین با کاهش ملانین و التهاب پوست و همچنین پاکسازی منافذ باعث بسته شدن منافذ بزرگ می شود. رتینول همچنین می تواند اسکار های خفیف و لک بخاطر التهاب پوست را درمان کند.

کدام کرم رتینول بهترین است؟

کرم یا سرم رتینولی بهترین است که نیاز پوست شما را برطرف کند. غلظت 0.01 درصد برای استفاده روزانه موثر است. ترکیب رتینول با سایر مواد آنتی اکسیدان و آبرسان بهتر نتیجه می دهد. سرم رتینول که حاوی اسید هیالورونیک باشد معمولا بهترین نتیجه را می دهد.

رتینول برای تازه استفاده کنندگان

غلظت های 0.01 درصد برای کسایی که تازه می خواهند از رتینول استفاده کنند مناسب خواهد بود. این ماده می تواند برای افراد با پوست حساس مناسب باشد. محققان بررسی کردن که این درصد می تواند جهت پیش گیری از پیری زودرس، درمان منافذ باز و یکنواخت کردن رنگ صورت مناسب است. یک سرم رتینول با این غلظت سرشار از آنتی اکسیدان و روغن های گیاهی برای درمان خشکی و کم آبی پوست مناسب است. همچنین این نوع از رتینول ها یک ضد پیری قوی است.

رتینول برای افراد متوسط

کسایی که مدت زیادی از رتینول 0.01 درصد استفاده کردند می توانند حالا از رتینول 0.2 درصد نیز استفاده کنند. این نوع رتینول برای درمان ناهمواری پوست و خطوط چین و چروک مناسب است. سرم رتینول با این غلظت هفته ایی 2 الی 3 بار استفاده می شود.

رتینول برای حرفه ایی ها

رتینول های 1 درصد قوی ترین فرمول برای محصولات رتینول است. این نوع رتینول برای درمان چین و چروک های عمقی و شلی زیاد پوست استفاده می شود. تعداد دفعات استفاده رتینول 1 درصد را به مرور زمان افزایش می دهند. سرم رتینول 1 درصد پوست را حساس تر خواهد کرد و نیاز است بهمراه  استفاده مرتب ضد آفتاب باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *