فواید لایه برداری پوست

هنگامی که یک لایه بردار مناسب برای پوستتان انتخاب می کنید، مانند این است که شما تنظیم مجدد پوست خود را برای صاف تر و شاداب تر شدن پیدا کردید. شیمیایی ها بیشتر از ساینده ها مانند اسکراب ها عمل می کند. این نوع لایه بردارها با نفوذ عمیق به داخل پوست باعث برداشتن سلول های مرده پوست می شود.

فواید لایه بردارهای شیمیایی برای پوست

  • از بین بردن سلول های مرده و کدر
  • کلاژن سازی پوست
  • تمیز کردن منافذ پوست و بستن منافذ بزرگ
  • صاف و نرم کننده پوست زبر
  • یکنواخت کننده چهره
  • رطوبت رسانی پوست

چرا به لایه برداری پوست نیاز داریم؟

در زمان جوانی، سلول های شاخی یا مرده پوست خود به خود از بین رفته و باعث تولید لایه های جوان می شود ولی با افزایش سن این روند کند شده و بمرور روی سطح پوست قرار می گیرد.
این پوست های مرده باعث ایجاد منافذ باز می شود. معمولا سلول های پیر در پوست گیر می افتند و باعث کدری چهره، زبری، پوسته پوسته شدن و چروک پوستی می شود. در بسیاری از افراد بخاطر مسدود شدن منافذ باعث ایجاد جوش های سرسیاه و سر سفید می شود.

کدام لایه بردا صورت مناسب است؟

در بین لایه بردارها، لایه بردار AHA مشهور است. این لایه بردار که به آلفا هیدروکسی اسید مشهور است معمولا برای پوست معمولی تا خشک جهت درخشش و هیدراته شدن پوست تجویز می شود. این لایه بردار باعث درمان چروک و خطوط ریز می شوند و بافت خشک و خشن پوست را درمان می کند. aha های موثر در محصولات می تواند همچنین به شکل اسیدهای گلیکولیک، لاکتیک، مالیک، تارتاریک و ماندلیک باشد.

برای کسایی که پوست مختلط و چرب یا افرادی که جوش، منافذ باز، و مسدود دارند لایه برداری BHA مناسب است. لایه برداری BHA که به لایه بردار بتا هیدروکسی اسید مشهور است می تواند خطوط ریز، جوش های سرسیاه، لک های پوستی، ناهمواری پوست و منافذ باز را درمان کند. مشابه AHA می تواند علادم پیری پوست را درمان کند. لایه برداری BHA برای پوست حساس می تواند استفاده شود. این لایه برداری با نام اسید سالیسیلیک شناخته می شود.

لایه بردار های پوست چطور کار می کند؟

خیلی از افراد فکر می کند بعد از استفاده لایه بردارهای شیمیایی دچار پوسته پوسته شدن پوست خواهند شد ولی در واقعیت این اتفاق نخواهد افتاد. لایه بردارهای شیمیایی ملایم، جهت برطرف کردن پوست های مرده به دام افتاده هستند و شما متوجه این عمل نخواهید شد.
نتایج نمی تواند یک شبه انجام بگیرید بلکه نیاز به زمان است. برای نتیجه گیری حداقل 30 روز باید از لایه بردارهای شیمیایی ملایم استفاده کنید. لایه بردارهای شدید به پوست آسیب می زند.

آیا همه به لایه بردار شیمیایی احتیاج دارند؟

لایه های مرده به تدریج در پوست انباشته می شوند و معمولا افراد متوجه چنین مشکلی نمی شوند. لایه های مرده باعث کدری و سایر بیماری های پوستی می شود. حتی اگر پوست شما عالی باشد نیاز دارید لایه برداری را در کنار روتین پوستی داشته باشید. در اصل لایه بردارها آبرسانی پوست را افزایش داده و سپس کلاژن سازی بیشتر پوست می شوند.

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *