چه مقداری کرم ضد آفتاب بزنیم سوال خیلی از شما ها هست. استفاده از کرم ضد آفتاب یک ایده خوب برای استفاده است. آفتاب سوختگی، احتمالا سرطان پوست را افزایش می دهد. یکی از موثرترین روش ها برای حفاظت از پوست، استفاده از کرم های ضد آفتاب بصورت گسترده است تا پوست در برابر عوارض اشعه های UVA/UVB محافظت شود. استفاده حد کافی از ضد آفتاب بر روی پوست می تواند از سرطان پوست پیشگیری کند.

چه مقدار ضد آفتاب استفاده کنیم؟

استفاده یک اونس حدود 28 گرم ضد آفتاب بر روی کل پوست بدن و چهره مناسب است. البته اگر فقط برای صورت می خواهید استفاده کنید حدود 5 گرم یک نخود خیس خورده کافی است. استفاده میزان دقیقا مشخص نمی شود ولی بستگی به جایی که هستید دارد. مثلا اگر روی صندلی در ساحل نشستید، باید مقدار استفاده از ضد آفتاب زیاد باشد تا کل پوستتان پوشش داشته باشد.

قاشق های اندازه گیری فقط برای پخت و پز نیستند. می توانید از قاشق برای اندازه گیری بهینه از ضد آفتاب نیز استفاده کنید. 1/3 قاشق چای خوری مناسب برای استفاده کل صورت است. ولی اگر برای کل بدن بخواهید استفاده کنید حدود 3 قاشق چای خوری نیاز است.
پیشنهاد می کنیم اگه در مناطق آفتابی هستید، جهت پیشگیری از آفتاب سوختگی حتما 1/3 قاشق چای خوری برای محافظت از پوست صورت استفاده کنید.
ممکن است سرنگ یا قاشق اندازه‌گیری در کیف ساحلی خود حمل نکنید، اما می‌توانید با استفاده از دست‌هایتان مقدار ضدآفتابی را که روی صورتتان می‌زنید اندازه‌گیری کنید. شاید برای شما استفاده از قاشق و… مشکل ساز باشد. واحد نوک انگشت بهترین واحد برای اندازه گیری استفاده از کرم ضدآفتاب است. اولین چیزی که به ذهن می رسد استفاده از نوک انگشت است. حدود یک بند کرم ضد آفتاب برای هر طرف صورت کافی است.

چه SPF استفاده کنیم؟

پیشنهاد می کنیم یک ضد آفتاب با حداقل SPF 30 استفاده شود. کمتر از SPF 30 می تواند حدود 93 درصد از اشعه های UVB را دفع کند. اگر شما ضد آفتاب با SPF 30، استفاده کنید حدود 97 درصد اشعه آفتاب را مسدود می کند و بالای SPF 50 حدود 98 درصد را مسدود می کند.

آیا می شود SPF 15 را دو برابر استفاده کنید تا SPF 30 بدست بیاید؟

واقعا نمی توانیم بگوییم پوشش دو برابر ضد آفتاب باعث می شود تا SPF آن بالا برود. پس شما نمی توانید فقط روی پوشش تکیه کنید. بهترین گزینه این است که شما حداقل یک ضد آفتاب با SPF 30 استفاده کنید و 5 گرم را روی صورت خود بمالید.

چگونه ضد آفتاب را به صورت خود بزنید؟

نحوه استفاده از ضد آفتاب می تواند تضمین کند که اشعه آفتاب دفع کند که حداکثر پوشش را دریافت می کنید. همیشه بعد از سایر محصولات مانند کرم آبرسان، کرم های ضد جوش و… بجز کرم آرایشی، کرم ضد آفتاب را بزنید. در استفاده از ضد آفتاب خسیس نباشید، به حد کافی به پوستتان بزنید تا کاملا پوشش دهد.
مناطقی از پوست وجود دارد که مردم فراموش می کنند و این نواحی حساس به لک آفتاب است. مناطقی که نباید در استفاده از ضد آفتاب فراموش کنید مثل: گردن، خط مو، ناحیه پشت گوش و دور چشم. برای پیشگیری از ایجاد لک، بهتر از در آخر آرایشی کنید، چون استفاده از کرم پودر باعث می شود در استفاده کافی از کرم ضد آفتاب تردید داشته باشید.

معرفی بهترین کرم های ضد آفتاب


برخی از خواص کلیدی کرم ضد آفتاب ضد لک آکواریوس:
– حفاظت کننده بسیار کارآمد دربرابراشعه UVA – UVB
– پیشگیری از ایجاد لک، روشن کننده و آنتی اکسیدان قوی
– کمک به درمان لک از طریق مهار آنزیم تیروزیناز با داشتن آربوتین
– کمک به درمان جوش بخاطر داشتن عصاره درخت چای
– روشن کننده و مکمل درمان انواع لک در انواع پوست
– محافظت کننده دربرابر رادیکال آزاد
– ضد تعریق، بسیار سبک (TOUCH DRY)، پخش آسان و جذب سریع
– مناسب خانم ها و آقایان
– بدون ماندگاری اثار چربی یا سفیدی روی پوست
– قابل استفاده بعنوان پرایمر
– بدون رنگ
– ۵۰ spf
– فرمولاسیون سوئیس
» برای خرید کرم ضدآفتاب آکواریوس اینجا کلیک نمایید


برخی از خواص کلیدی ضد آفتاب دمودکسیلین:
– حاوی روغن درخت چای
– حاوی عصاره آلوئه ورا
– کاهش انگل دمودکس
– مناسب درمان آکنه رزاسه
– محافظت از پوست در برابر پرتو UVA و UVB
– جذب سریع مناسب برای انواع پوست
– فاقد چربی و بسیار سبک مناسب برای سنین مختلف
– درمان و پیشگیری از جوش
– ضد قرمزی پوست
– نرم و شاداب کننده پوست
» برای خرید کرم ضد آفتاب دمودکسیلین اینجا کلیک نمایید

منبع: healthline

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *